#2016-03-14 23:15:00 

Bubu

Użytkownik

Witam. Liczę, że był ktoś w podobnej sytuacji i jest w stanie doradzić. Otóż około tydzień temu syn bez mojego pozwolenia zabrał samochód po czym bądź co bądź nie z jego winy, ale jednak doszło do stłuczki i auto jest obecnie u mechanika. Wyliczył on, że naprawa zajmie ok. 6 tygodni. Poszedlem do ubezpieczyciela, no bo ile można jeździć taxówkami? Strasznie drogo to wychodzi. Ubezpieczyciel mi powiedział, że mogę za sprawą ubezpieczenia wynająć sobie samochód po czym odzyskać te koszty wynajmu. Wskazał mi też konkretną wypożyczalnie, le nie ma tam auta, które bym chciał wypożyczyć. Myślicie że wolno mi wziąć auto z innego miejsca? Mieszkam w Luboniu. Pozdrawiam
#2016-03-14 23:53:05 

Mrocznymocarz

Użytkownik

Co to za ubezpieczyciel? Z tego, co kojarzę, nie wolno im wskazywać konkretnych punktów wypożyczania aut. Możesz skorzystać z dowolnej wypożyczalni, ba, nawet mercedesa sobie wziąć.
#2016-03-15 00:53:24 

meskikawaler

Użytkownik

Ja to byłem kiedyś w takiej sytuacji, że auto poszło do kasacji a ubezpieczenie okazało się nieważne. Także serio nie masz źle. No i zawsze możesz sobie wziąć dobry samochód zastępczy z OC sprawcy - Poznań jest niedaleko Lubonia, także bez problemu powinieneś tam sobie dotrzeć nawet na własną rekę. Dostaniesz zwrot kosztów jak tylko udokumentujesz, że np. bez auta nie dotrzesz do pracy, co uniemożliwia ci wykonywanie codziennych obowiązków. Powód musi być sensowny.

#2016-03-15 03:16:43 

Bubu

Użytkownik

Powód mam, bo bez auta nie dowiozę towaru na sklep. Jeśli chodzi o ten wynajem samochodów to Luboń przylega przecież bezpośrednio do Poznania, więc kwestia odległości nie ma znaczenia, ale myślicie że jest to możliwe, by mi podstawili to auto pod dom? Możecie polecić jakąś firmę, która pomoże mi pozałatwiać formalności i mnie przy tym nie oszuka, a co najważniesjze ma ładne, funkcjonalne autka?

#2016-03-15 06:10:56 

Fighter

Użytkownik

Jak moja żona rozwaliła nasze auto to kolega mi polecił torcar24.pl, że to dobra i tania wypożyczalnia samochodów. Mieszkam w Buku i nie było żadnego problemu z podstawieniem mi auta pod dom. Nie zapłaciłem też dużo, a przecież cały miesiąc jeździłem na wypożyczonym Fordzie Mondeo. Wszystko śmigało, autko w bardzo dobrym stanie, lepzzym niż moje własne ;P Szkoda że nie wiedziałem, ze można o zwrot kosztów się ubiegać ;P

#2016-03-15 07:23:09 

Bubu

Użytkownik

Ta firma którą polecasz to skad jest? Z Poznania? Jak długo w ogole trwa cala procedura, bo naprawdę potrzebuje samochodu na przysłowiowe wczoraj.
#2016-03-15 09:05:32 

Fighter

Użytkownik

Wiesz co praktycznie od ręki. Placisz z góry z kaucją, potwierdzasz tożsamość dwoma różnymi dokumentami (ja np. prawo jazdy i dowód osobisty pokazałem jako zaświadczenie). Umawiasz się na dowóz auta i tyle, możesz jeździć.
#2016-03-15 09:23:52 

Bubu

Użytkownik

Dobra, dzięki bardzo za pomoc. To dzwonie do nich, nie ma co. Widzialem że faktycznie ładne mają te auta, okoliczna wypożyczalnia to proponowala akie, że wstyd się pokazać na mieście ;P
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015