#2016-08-30 01:49:19 

Słodkowodna

Użytkownik

W jakim wieku były wasze dzieci, gdy pojechały na pierwszą kolonię? Mój syn ma 8 lat i marzy o takim samodzielnym wyjeździe, ale ja mam pewne obawy.
#2016-08-30 03:07:26 

MiecznikONA

Użytkownik

wiesz, dzieciaki sa bardzo rozne; jedne sa juz wyjatkowo samodzielne gdy maja te 7-8 lat inne potrzebuja nieco wiecej czasu; ja swoja corke na pierwszy dluzszy samodzielny wyjazd puscilam gdy miała 7 lat, a na kolonie gdy miała 10 lat.
#2016-08-30 05:09:24 

4g4t4

Użytkownik

Teraz organizuje się nawet kolonie letnie dla dzieci 6-7 letnich to żadna nowość czy dziwactwo. Jeśli Twój syn marzy o takim wyjeździe to zwyczajnie mu na to pozwól tylko w czasie roku przywyczajaj go do pewnych obowiązków, do tego by pamiętał o higienie osobistej, by umiał sobie radzić z różnymi prozaicznymi czynnościami, z których zwykle wyręczamy nasze dzieci.
#2016-08-30 06:41:06 

maksmaksof

Użytkownik

Może zacznij od czegoś prostszego. Jakaś zielona szkoła na poczatek, jednodniowa albo kilkudniowa wycieczka za Warszawę, na przykład do Puszczy Kampinoskiej lub w Góry Świętokrzyskie. Tylko trzeba namówić nauczycielkę, by coś takiego zorganizowała w czasie roku szkolnego. Pod tym adresem znajdziesz wiele propozycji takich wycieczek http://jaamtravel.pl/wycieczki-dla-szkol/ . Stopniowo przyzwyczaisz syna do samodzielnosci, to później nie będzie problemu z dłuższym wyjazdem.
#2016-08-30 08:57:30 

Słodkowodna

Użytkownik

Syn już był na zielonej szkole, ale to raptem kilka noclegów. Teraz wyjazd byłby znacznie dłuższy, bo dwutygodniowy, stąd moje obawy, ale dzięki za sugestie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015