#2016-12-07 07:35:59 

Fighter

Użytkownik

Posty: 142

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 35

Jesteśmy z żoną w trakcie wykańczania wymarzonego domu na przedmieściach i w tej chwili na tapecie jest temat pokój dziecięcy. Nasza córeczka Gabryia ma 8 lat. Kompletnie nie wiemy jak się zabra za pokój, bo w starym mieszkaniu miała dla siebie tylko 2x2,5 metra, więc tak na prawdę małe łóżko i biurko załatwiały sprawę. Teraz przestrzeni będzie znacznie więcej, także chcemy jej dac jak najlepszy własny kącik. Jakieś rady co do aranżacji przestrzeni? Do dyspozycji 16 metrów kwadratowych. To poddasze, więc jedna ze ścian jest częściowo pochyła. Jedno bardzo duże okno. Z góry dziekuje za sugestie!
#2016-12-07 08:13:03 

fajnasabina

Użytkownik

Posty: 110

Skąd: Białobrzegi

Wiek: 32

No cóż, 4x4 to nadal nie jest jakoś bardzo dużo, więc sugerowałabym takie meble, żeby były wielofunkcyjne albo składane, żeby jak najwieksza część podłogi pozostała jako przestrzeń do zabawy. Warto na przykład, żeby zamiast normalnego, prostego łóżka był mały narożnik z funkcją spania albo na przykład specjalna, rozkładana sofka do dziecięcych pokoi. Dzięki temu będzie w nocy spała na spokojnie, a w dzie się złozy i przestrzeń się wykorzysta na zabawę.
#2016-12-07 09:19:15 

Kaziulek

Użytkownik

Posty: 149

Skąd: Chorzów

Wiek: 22

To jest dobry pomysł, co pisze pani powyżej. W pokoju mojego synka jest taki mebel wielofunkcyjny, że po drabinie się wchodzi na łóżko, a pod spodem jest biurko, szafka na zabawki itp. Też uważam, że dobry pomysł, bo zajmuje miniumum miejsca, a własciwie wszystkie najpotzebniejsze funkcje spełnia. No ale jak pan ma ścianę pod kątem, to rozkładany tapczanik powinien rzeczywiscie lepiej działać. W ogóle warto po prostu zapytać małej o zdanie, np. co do dekoracji. Jak ma 8 lat to już jednak jakiś własny gust jest.
#2016-12-07 09:36:00 

masakrycznamasakrycznie

Użytkownik

Posty: 78

Skąd: Lublin

Wiek: 19

Co do mebli to się zgadzam, a co do ekoracji, to może warto właśnie to duże okno wykorzytać? Jeśli pan albo żona potraficie trochę szyć, to mała na pewno się ucieszy z własnoręcznie zrobionej zasłony. Może niech nawet sama wybierze tkaniny dekoracyjne. Polecam na przykład z tej strony http://blackcatdesign.com.pl/c/1624/tkaniny-na-zaslony-tkaniny.html bo mają naprawdę niezłe ceny i duży wybór.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015