#2017-05-16 18:18:41 

Fighter

Użytkownik

Cześć! Jestem szczęśliwym, albo raczej nieszczęśliwym właścicielem Renault Laguna i dopiero ostatnio tak naprawdę natkąłem się na temat tylnych belek we francuzach. Możecie się śmiać i stukać w głowę, ale wcześniej w ogóle się tym nie interesowałem tym tematem, bo dla mnie samochód przede wszystkim ma jechać. I teraz takie pytanie, bo tam słyszałem, ze co jakiś czas trzeba tę belkę trzeba naprawiać, czy tam regenerować. Kiedy to się robi?
#2017-05-16 20:09:37 

Kaziulek

Użytkownik

a to w czasie przeglądów Ci nie wychodzi? Przecież mechanik ma do wszystkiego wgląd.
#2017-05-16 22:06:20 

GarnczekZłota

Użytkownik

Widzisz, to jest też tak, że to części wewnętrzne belki rdzewieją i często dopiero, gdy już belka jest do wymiany widać na zewnątrz. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń.
#2017-05-16 23:24:58 

fajnasabina

Użytkownik

Na naszych drogach to warto się przyjrzeć belkom co jakieś 100 tysięcy kilometrów, albo co trzy lata. Niestety, doskonały system jezdny, stosowany przez francuzów, najlepiej sprawdza się we Francji i innych cywilizowanych krajach, gdzie droga nie przypomina poligonu. W Polsce więc trzeba mieć z nimi cały czas rękę na pulsie. Generalnie jak słyszysz, że gdzieś tam coś stuka, świszczy, albo słyszysz jakiś głuchy huk to są pierwsze sygnały, ktre mówią o tym, że pora naprawić belkę. Tylko nie daj się naciągnąć na nową, bo to jest najczęstszy błąd. Kupujesz wtedy komponent, który często jest droższy już od samego samochodu. Jest dużo prostsze rozwiązanie, mianowicie tylną belkę w Lagunie można zregenerować. Tutaj: https://tylnabelkapolska.pl/ceny-belek/tylna-belka-renault/renault-laguna/ znajdziesz ofertę dotyczącą kupna zregenerowanej belki do Lagunek.
#2017-05-17 01:45:42 

Fighter

Użytkownik

A co właściwie znaczy ta cała regeneracja? Bo to mnie bardzo zastanawia.
#2017-05-17 03:27:16 

fajnasabina

Użytkownik

Generalnie regeneracją nazywamy serię zabiegów (prawie jak w spa:D), w czasie których wymienia się poszczególne elementy belki, czyli wahacze, poduszki, łożyska i uszczelniacze. Nie pamiętam czy coś jeszcze, ale na tej stronie powinieneś mieć to opisane. OCzywiście belka też jest odrdzewiana i pokrywa się ją powłoką antykorozyjną.
#2017-05-17 05:44:10 

Fighter

Użytkownik

I jak długo można jeździć na takiej zregenerowanej belce?
#2017-05-17 08:10:20 

fajnasabina

Użytkownik

Akurat chłopaki w tym serwisie dają 3 lata gwarancji, więc myślę, że przy normalnej eksploatacji tyle gdzieś mniej więcej możesz liczyć, albo i więcej.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015