#2019-10-28 06:59:40 

Bubu

Użytkownik

Hejka. Macie rozeznanie w temacie kosztów związanych z pozycjonowaniem stron internetowych? Jak to jest w ogóle rozliczane?
#2019-10-28 07:53:32 

Sosen

Użytkownik

Chyba nie ma czegoś takiego jak stały cennik pozycjonowania, a przynajmniej ja się z takim nie spotkałem. Opłaty za optymalizację stron każda firma ustala po swojemu. Dlatego warto przed rozpoczęciem współpracy z wybraną agencją SEO poznać wstępne wyceny dwóch czy więcej agencji i wybrac najlepszą dla siebie.
#2019-10-28 09:02:46 

Bubu

Użytkownik

Aha, a myślisz, ze firmy z branzy SEO robią nieodpłatnie takie wyceny? No bo nie uśmiecha mi się płacic za kilka wycen i nie mieć z tego żadnych realnych korzyści.
#2019-10-28 09:42:47 

Sosen

Użytkownik

Z reguły robią to nieodpłatnie, ale zawsze lepiej się upewnić. Wycena polega głównie na analizie konkretnego przypadku, czyli np. na rodzaju fraz i rezultatu, jaki ktoś zamierza osiągnąć. Koszt pozycjonowania stron internetowych zależy również od kondycji strony i zakresu działan, jakie pozycjonerzy muszą wykonać, by witryna była atrakcyjna dla algorytmów wyszukiwarki. Na koszt pozycjonowania stron internetowych wpływa też np. sprawność i wydajność serwisu oraz dostosowanie go do urządzeń mobilnych.
#2019-10-28 10:48:29 

zwyczajnymarek

Użytkownik

Jak widać, nie jest tak łatwo przygotować wycenę pozycjonowania. Sądzę też, że wiele firm nie robi tego bezpłatnie. Mogę jednak polecić jedno miejsce, gdzie robią to bez pobierania opłat. Jest to portal Wycenpozycjonowanie.pl, gdzie jest zamieszczony specjalny formularz wyceny. Po odesłaniu formularza szybko otrzymuje się konkretną informację odnośnie wysokości inwestycji.
#2019-10-28 11:12:32 

meskikawaler

Użytkownik

Ja też najpierw zamówiłem bezpłatną wycenę pozycjonowania strony, a zrobiła mi ją firma z mojej okolicy. Ceny jakie tam zaproponowali były dla mnie OK, więc zdecydowałem się na wspólpracę. Prowadze sklep internetowy i miałem już wczesniej do czynienia z pozycjonowaniem, a więc w moim przypadku pozycjonowanie strony nie było bardzo drogie ze względu na historię domeny, a ściślej na to, ze były już na niej robione działania optymalizacyjne.
#2019-10-28 11:31:50 

Bubu

Użytkownik

Rozumiem. U mnie na stronie nie było jeszcze zadnych tego typu działań. Czy to znaczy, że powinienem liczyć się z wysokimi kosztami?
#2019-10-28 12:55:18 

meskikawaler

Użytkownik

Niekoniecznie. Może akurat stan techniczny Twojej strony jest dobry? Tematyka strony też ma znaczenie, bo liczy się tutaj konkurencyjność w danej branży.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015